وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور


وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور تلاش می کند تا صفر تا صد فعالیت‌های اداری و قضایی مربوطه به پرونده موکلان خود را که در ایران حضور نداند، در اسرع وقت و با کیفیت بالا بدون حضور موکل در مراحل پرونده، انجام دهد. هزینه وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور به صورت ارزی و ریالی پرداخت می شود.

مدت انجام انحصار وراثت محدود توسط وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور، 20 روز و مدت انجام انحصار وراثت نامحدود توسط وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور، 60 روز است. تقسیم اموال بر اساس قانون بوده و جلسه با موکلان به صورت آنلاین برگزار می‌شود. هر پرونده نیز پشتیبان تخصصی دارد.

سوالات خود را درباره شیوه و روش و هزینه استخدام وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید.

با رادگام همراه باشید.

16 کاری که وکلای پایه یک رادگام برای ایرانیان خارج از کشور می کنند

 • مشاوره تلفنی و اینترنتی رایگان.
 • جلسه حضوری یا آنلاین با وکیل متخصص انحصار وراثت.
 • تنظیم اولیه فهرست و سهم الارث وراث.
 • تنظیم قرارداد الکترونیک وکالت از طریق سامانه میخک وزارت امور خارجه یا سامانه ثنا قوه قضاییه.
 • ارائه گزارش هفتگی از رونده پرونده توسط پشتیبان تخصصی
 • تنظیم دادخواست بدوی حصر وراثت.
 • حضور وکیل در شورای حل اختلاف و ارائه اصل مدارک
 • حضور وکیل در جلسه شورای حل اختلاف
 • حضور وکیل در جلسه رسیدگی دادگاه
 • استعلام از ثبت احوال در صورت نقص مدارک
 • حضور وکیل در اداره مالیات برای مالیات بر ارث ایرانیان خارج ا زکشور
 • چاپ آگهی در روزنامه برای انحصار وراثت نامحدود
 • دریافت دادنامه و گواهی انحصار وراثت از شعب دادگاه
 • تحریر دارایی و ترکه متوفی در صورت تمایل وراث
 • تقسیم دارایی و ترکه در صورت تمایل وراث
 • تبدیل و انتقال دارایی ها به خارج از کشور در صورت تمایل وراث مقیم خارج از کشور

انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور

به تقسیم اموال مانده از متوفی، بر اساس طبقه وراث، انحصار وراثت گفته می شود. اگر متوفی در خارج از کشور فوت شده باشد، وراث داخل باشند، با متوفی در داخل کشور فوت شده باشد و وراث خارج از کشور باشند، انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور محسوب می شود. به منظور تقسیم اموال فرد درگذشته، یا هر فعالیت اداری و قضایی بایستی اول گواهی انحصار وراثت دریافت شود.

وکلای مجرب رادگام ظرف 60 روز گواهی انحصار وراثت را برای ایرانیان عزیز مقیم خارج از کشور، دریافت خواهد کرد.

گواهی انحصار وراثت، توسط شورای حل اختلاف صادر شده و فهرست وراث قانونی متوفی و میزان سهم الارث هر ورقه بر اساس قانون و شرع مشخص خواهد شد. وراث متوفی به منظور هر کاری از جمله تقسیم ارث، امور اداری و بانکی بایستی اول گواهی انحصار وراثت دریافت کنند. به صورت کلی بدون گواهی انحصار وراثت هیچ کاری در مورد اموال متوفی قابل انجام نیست.

وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور

اگر وراث یک متوفی، قصد یا فرصت شرکت در مراحل اداری و قضایی و مالی به منظور دریافت گواهی انحصار وراثت را نداشته باشند، وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور این وظیفه خطیر را به وکالت از ان ها، انجام می دهد. وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور ، به جای وراث، در مراحل اخذ گواهی حصر  وراثت حضور پیدا می کند.

اگر وکیل در امور ارث و انحصار وراثت، تخصصی نداشته باشد، گواهی انحصار در زمان طولانی اخذ شده و یا در گواهی اخذ شده، سهم الارث ورثه با ایراداتی همراه خواهد بود. لذا به هر وکیلی برای انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور نباید مراجعه نمود.

با توجه به پیچیدگی پرونده  در روال اعطای وکالت به وکیل، وکیل بایستی اشراف اطلاعاتی در مورد وکالت ایرانیان خارج از کشور داشته و وکلای مجرب  رادگام، تخصص کافی برای وکالت پرونده های انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور را دارند. برای اطلاع از هزینه وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور از طریق فرم ارتباطی، در تماس باشید.

قانون ارث در ایران

طبق قانون ارث در ایران، در صورتی که متوفی دارای چند فرزند دختر و پسر باشد، تقسیم ارث بین آن ها به صورت پسر 2 برابر دختر است. سهم پسر از ماترکه، 2 برابر دختر بوده و تفاوتی بین ارث از پدر یا مادر نیست. یک خانم از همسرش به اندازه یک هشتم دارایی، ارث می برد. اگر مرد، فرزندی نداشته باشد، زن یک چهارم از دارایی همسر ارث می برد. هم چنین یک آقا از همسرش، یک چهارم ارث برده و اگر فرزند نداشته باشند، مرد یک چهارم از دارایی همسر ارث می برد.

کلیه محاسبات مربوط به درصدهای فوق الذکر توسط وکیل متخصص انحصار وراثت رادگام طبق قانون انجام خواهد شد.

انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور رادگام

مرکز حقوقی تخصصی رادگام با حضور وکلای مجرب پایه یک دادگستری با پرونده های موفق حقوقی برای ایرانیان خارج از کشور، مثل طلاق توافقی ایرانیان خارج از کشور و انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور فعالیت دارد. به منظور وکالت دادن به وکلای رادگام، می توانید از کارشناسان حقوقی رادگام، مشاوره دریافت کرده و اطلاعات لازم را کسب نمائید.

بایستی در سامانه ثنا قوه قضاییه ثبت نام کرده و از طریق آن، قرارداد الکترونیک وکالت را امضا کنید تا وکالت پرونده شما آغاز شود. در مدت انجام پرونده، نیازی به حضور ورثه در مراحل اداری و قضایی پرونده ن یست.

چرا وکلای رادگام را برای انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور انتخاب کنم؟

به 2 دلیل. یکی تجربه بالا و دیگری سرعت و دقت در نتیجه گیری پرونده. اگر تیم وکلای رادگام برای پرونده انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور و تقسیم ترکه در کنار شما باشند، نیازی به حضور شما در مراحل اداری و قضایی پرونده نیست. تا زمان پایان پرونده در کنار شما بوده و سهم الارث و تقسیم ارث بین وراث طبق قانون و شرع انجام خواهد شد.

کمک وکیل انحصار وراثت

یک وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور، با توجه به زمان بر بودن همه مراحل پرونده انحصار وراثت، تحریر ترکه و تقسیم ترکه، در کنار موکلان گرامی است. به منظور پرهیز از هر نوع خطا و اشتباه در اسناد و مدارک مورد نیاز برای تقسیم ارث و پرداخت مالیات کمتر، به وکیل انحصار وراثت حرفه ای نیاز دارید. رادگام همگام حقوقی مطمئن ایرانیان گرامی است.

رادگام قرارداد رسمی منعقد کرده و در سایت ثنا قوه قضاییه، ثبت می شود.

مدارک انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور

انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور، روال اداری و قضایی مشخصی دارد. برای هر پرونده، بایستی مدارک لازم را به همراه داشته باشید.

 • گواهی فوت متوفی در صورت عدم وجود، می توانیم دریافت کنیم.
 • کارت ملی و شناسنامه متوفی
 • کارت ملی و شناسنامه کلیه وراث مقیم خارج از کشور که امکان استعلام آن وجود دارد.
 • عقدنامه در صورت تاهل متوفی
 • استشهادیه انحصار وراثت که امکان دریافتش توسط رادگام وجود دارد.
 • وصیت نامه متوفی که در صورت در دسترس بودن مورد نیاز است.

مراحل انحصار وراثت خارج از کشور

مراحل به ترتیب به شرح زیر است:

 • اخذ گواهی فوت از ثبت احوال یا وزارت امور خارجه
 • مراجعه به شورای حل اختلاف
 • حضور در دفتر ثبت اسناد رسمی به منظور تایید وراث و دریافت استشهادیه انحصار وراثت
 • مراجعه به شورای حل اختلاف برای ثبت دادخواست
 • حضور در اداره مالیات برای مالیات بر ارث
 • چاپ آگهی در روزنامه برای اطمینان از عدم حضور ورثه دیگر
 • صدور گواهی انحصار وراثت یک ماه پس از انتشار آگهی.

پس از دریافت گواهی انحصار وراثت، بایستی به اداره مالیات مراجعه کرده تا مالیات بر ارث مشخص شود و به حساب دولت ایران واریز گردد. سهم دولت از ارث، مالیات بر ارث است.

پاسخ رادگام به سوالات متداول درباره وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور

وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور
وکیل انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور باید مسلط و آشنا به قوانین اداری و قضایی کشور باشد

داشتن وکیل برای انحصار وراثت اجباری است؟

هیچ الزامی ندارد. اما داشتن وکیل، سبب تسریع و تسهیل در صدور گواهی انحصار وراثت می شود. هیچ نیازی به حضور موکلان در مراحل قضایی و  اداری پرونده نیست.

اگر گواهی فوت گم شود چه باید کرد؟

بایستی یکی از وراث یا وکیل انحصاری به اداره ثبت احوال محل دفن متوفی مراجعه و گواهی المثنی دریافت کند.

گاهی فوت متوفی اگه به زبان غیر فارسی باشد چه باید کرد؟

بایستی از طریق سامانه میخک و کنسولگری سفارت، گواهی فوت به تایید سفارت برسد تا سندیت داشته باشد.

حضور موکلان در ایران الزامی است؟

خیر. قرارداد وکالت از طریق سامانه ثنا بوده و احراز هویت بر عهده قوه قضاییه است. نیازی به حضور در دفتر رادگام در تهران نیست. امکان برگزاری جلسه به صورت آنلاین وجود دارد.

وراث در شهرهای مختلفی در خارج از کشور ساکن هستند. چه باید کرد؟

جلسات به صورت انلاین برگزار می شود.

هزینه وکیل انحصار وراثت ایرانیان چقدر است؟

با توجه به حجم پرونده و فعالیت‌هایی که باید برای پیگیری پرونده تا صدور نتجه مورد نظر انجام شود، قیمت گذاری انجام شده و پیش از عقد قرارداد، به  اطلاع موکلان محترم می رسد. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم ارتباطی را تکمیل بفرمائید.

متوفی خارج از کشور فوت شده. چه باید کرد؟

گواهی فوت ترجمه شده ایشان به تایید سفارت ایران در کشوری که متوفی ساکن بوده رسیده و برای وکیل ارسال کنید.

مخاطب گرامی

وکلای مجرب رادگام تجربه چندین پرونده موفق انحصار وراثت ایرانیان خارج از کشور (از استرالیا تا کانادا) داشته و تخصص لازم را دارند. برای طرح سوالات خود، از طریق فرم ارتباطی در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.